UZDROWISKO LĄDEK-DŁUGOPOLE

Kriokomora i Gimnastyka

Kriokomora

Ogólnoustrojowa, rewelacyjna metoda leczenia zimnem z zastosowaniem niskich temperatur sięgających od -110°C do -160°C. Biologiczne działanie krioterapii ogólnoustrojowej przebiega w dwóch fazach: w pierwszej następuje zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie przepływu krwi i obniżenie metabolizmu, w drugiej fazie organizm broniąc się przed zimnem, rozszerza naczynia krwionośne, powodując nawet czterokrotne zwiększenie przepływu krwi. Tym samym poprawia się dotlenienie i odżywienie nawet najgłębiej położonych tkanek. CZYTAJ WIĘCEJ »
Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Jubilacie.


Czas trwania: do 3 min
Cena: 30 zł

Kriokomora

Krioterapia miejscowa (kriostymulacja)

Zabieg wykonywany miejscowo, przez nadmuchiwanie pojedynczych stawów lub innych wskazanych powierzchni ciała parami ciekłego azotu, który przechodzi w postać gazową w temperaturze -160°C. Uzyskane w trakcie zabiegu miejscowe obniżenie temperatury tkanek wywołuje efekty przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, poprawia siłę mięśni, obniża spastycznie wzmożone napięcie mięśni, ułatwia zwiększenie zakresu ruchów w stawach, intensyfikuje efekty prowadzonych ćwiczeń leczniczych. Krioterapia ma zastosowanie w leczeniu chorób reumatycznych i zapalnych stawów, w terapii objawowej zespołów bólowych kręgosłupa, w chorobie zwyrodnieniowej stawów, w stanach po urazach narządu ruchu oraz w leczeniu przykurczy.
Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Adamie, Jubilacie oraz w: Ondraszku, Mieszku.


Czas trwania: do 3 min
Cena: 10-12 zł

Krioterapia miejscowa (kriostymulacja)

Gimnastyka indywidualna

Ćwiczenia przeznaczone dla mniej sprawnych pacjentów zalecane na pierwszym etapie usprawniania po urazach i operacjach, uszkodzeniach układu nerwowego oraz przy zaostrzeniach dolegliwości w przewlekłych schorzeniach narządu ruchu – lekarz zaleca indywidualny program ćwiczeń, które następnie prowadzone są przez fizjoterapeutę z wykorzystaniem różnych metod terapeutycznych i przyrządów. Gimnastyka indywidualna stosowana jest w leczeniu pourazowych uszkodzeń narządu ruchu, w uszkodzeniach układu nerwowego np. porażeniach i niedowładach, w dyskopatiach, zmianach zwyrodnieniowych stawów, przed i po zabiegach ortopedycznych. CZYTAJ WIĘCEJ »


Czas trwania: 30 min
Cena: 15 zł

Gimnastyka indywidualna

Gimnastyka grupowa

Odbywa się w grupach pacjentów o podobnych zaburzeniach w zakresie narządu ruchu, w trakcie zajęć wprowadza się ćwiczenia odpowiednie dla wybranej grupy. Gimnastyka grupowa ma na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej, osiągnięcie rozluźnienia tkanek, zwiększenie siły mięśni, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, zapobieganie osteoporozie. Regularnie stosowane ćwiczenia zwiększają wydolność i sprawność układu oddechowego i krążenia.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Adamie, Jubilacie oraz w: Karolu.


Czas trwania: 25-30 min
Cena: 5-10 zł

Gimnastyka grupowa

Gimnastyka przyrządowa, fitness

Odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnych i nowoczesnych urządzeń do treningu cardio i treningu siłowego (atlas, rowery, rowery spinningowe, bieżnie, steppery, eliptyzery) wyposażonych w indywidualne nawiewy klimatyzacyjne. Trening ma na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej, osiągnięcie rozluźnienia tkanek, zwiększenie masy i siły mięśni, zwiększenie wydolności krążeniowo – oddechowej. Regularnie wykonywany przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a poprzez aktywizację wszystkich partii mięśniowych doskonale modeluje sylwetkę. Gimnastyka polecana jest osobom pragnącym wzmocnić swoje mięśnie i poprawić kondycję psychofizyczną.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Adamie, Jubilacie.


Czas trwania: 30 min
Cena: 11 zł

Gimnastyka przyrządowa, fitness

Kąpiel w basenie Adam z gimnastyką

W trakcie zabiegu odbywa się grupowa gimnastyka lecznicza w wodzie siarkowo-fluorkowej wykonywana pod kierunkiem fizjoterapeuty. Ćwiczenia w środowisku wodnym odciążają stawy i ułatwiają zwiększenie zakresu ruchów, siarka i fluor zawarte w lądeckich wodach przyspieszają regenerację kości i stawów. Zabieg polecany w osłabieniu mięśni, niedowładach, stanach po operacjach i urazach narządów ruchu, w ograniczeniu ruchów i bólach stawowych w chorobach zwyrodnieniowych, w chorobach kręgosłupa, dyskopatiach, w stwardnieniu rozsianym, osteoporozie, w chorobach naczyń kończyn dolnych oraz w otyłości.
Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Adamie.


Czas trwania: 20 min
Cena: 20 zł

Kąpiel w basenie Adam z gimnastyką

Wyciąg Kettler’a

Wyciąg ma na celu zwiększenie sprawności dynamicznej kręgosłupa poprzez rozciąganie i rozluźnienie tkanek miękkich, a z czasem zwiększenie przestrzeni międzykostnych i odbarczenie uciśniętych naczyń i nerwów. Efektem jest poprawa krążenia lokalnego, działanie przeciwbólowe, rozluźnienie napiętych odruchowo mięśni, zmniejszenie objawów dyskopatii. Wyciąg Kettler’a jest wyciągiem grawitacyjnym w pozycji leżącej głową w dół, serię zabiegów rozpoczyna się od kąta 45°, stopniowo zwiększając nachylenie stołu wyciągowego do 70-80°, wydłuża się ponadto stopniowo czas trwania zabiegu: od 10 do 30 min.
Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Jubilacie (w ramach gimnastyki indywidualnej).


Czas trwania: 10 do 30 min
Cena: 12 zł

Wyciąg Kettler’a

Wyciąg Pershla

Tzw. wyciąg krzesełkowy, jest odmianą wyciągu grawitacyjnego działającego na dolny odcinek kręgosłupa: pacjent leży w pozycji ze zgiętymi w biodrach i kolanach kończynami dolnymi podciągniętymi ku górze, co powoduje zmniejszenie lordozy lędźwiowej. Wyciąg ma na celu zwiększenie sprawności dynamicznej kręgosłupa poprzez rozciąganie i rozluźnienie tkanek miękkich, a z czasem zwiększenie przestrzeni międzykostnych i odbarczenie uciśniętych naczyń i nerwów. Efektem jest poprawa krążenia lokalnego, działanie przeciwbólowe, rozluźnienie napiętych odruchowo mięśni, zmniejszenie objawów dyskopatii.
Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Jubilacie (w ramach gimnastyki indywidualnej).


Czas trwania: 30 min
Cena: 12 zł

Wyciąg Pershla

Gimnastyka w basenie

To grupowa gimnastyka lecznicza w wodzie wykonywana pod kierunkiem instruktora. Ćwiczenia w środowisku wodnym odciążają stawy i ułatwiają zwiększenie zakresu ruchów. Szczególnie polecane są w osłabieniu mięśni, niedowładach, stanach po operacjach i urazach narządów ruchu, w ograniczeniu ruchów i bólach stawowych w chorobach zwyrodnieniowych, w chorobach kręgosłupa, dyskopatiach, chorobach naczyń kończyn dolnych oraz w otyłości.
Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Hotelu SPA Medical „Dwór Elizy”.


Czas trwania: 30 min
Cena: 15 zł

Gimnastyka w basenie

Gimnastyka rekreacyjna (atlas, rower)

Ma na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej, osiągnięcie rozluźnienia tkanek, zwiększenie masy i siły mięśni, zwiększenie wydolności krążeniowo – oddechowej.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Ondraszku.


Czas trwania: 30 min
Cena: 15 zł

Gimnastyka rekreacyjna (atlas, rower)