UZDROWISKO LĄDEK-DŁUGOPOLE

Masaże

Suchy hydromasaż - AQUATIZER

Komfortowy, bezpieczny i zupełnie bezinwazyjny zabieg, wykorzystujący zalety hydroterapii i termoterapii bez kontaktu pacjenta z wodą. Działanie „suchego hydromasażu” wpływa pozytywnie na cały organizm: skutecznie rozluźnia mięśnie i łagodzi objawy bólowe, poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki limfatyczne oraz pomaga walczyć z otyłością i cellulitem. Możliwość doboru odpowiedniej siły masażu zwiększa skuteczność terapii i zapewnia jej szybkie efekty. Hydromasaż na sucho umożliwia skorzystanie z masażu wodnego osobom, które mają przeciwwskazania do klasycznej hydroterapii, np. choroby skórne.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech.


Czas trwania: 15 min
Cena: 20 zł

Suchy hydromasaż - AQUATIZER

Suchy hydromasaż - AQUAI

Urządzenie do masażu membranowego AQUAI ma szeroki zakres zastosowań. Masaż wykonywany za jego pomocą poprawia krążenie krwi, zwiększając transport tlenu do tkanek. Przyczynia się do zwiększenia w organizmie poziomu endorfin odpowiedzialnych za tolerancję bólu. Działanie ciepłej wody w połączeniu z mechanicznym oddziaływaniem na tkanki wpływa rozluźniająco na organizm, zwiększa u pacjenta ruchomość kończyn oraz znacznie obniża poziom stresu.

Zalety zabiegu:

- poprawa krążenia krwi oraz metabolizmu
- zwiększenie transportu tlenu do mięśni
- poprawa zakresu ruchu kończyn
- redukcja stresu, relaks


Czas trwania: 15 min
Cena: 25 zł

Suchy hydromasaż - AQUAI

Masaż klasyczny (kręgosłupa, kończyn)

Celem masażu klasycznego jest pobudzenie w tkankach krążenia krwi i limfy, wzmożenie dopływu produktów odżywczych do mięśni oraz szybsze wyeliminowanie produktów rozpadu powstających w czasie pracy mięśni (kwas mlekowy). Masaż reguluje napięcie mięśniowe, poprawia ruchomość stawów po urazach, stanach zapalnych lub długotrwałym unieruchomieniu, sprzyja regeneracji sił w okresie rekonwalescencji. Ponadto zwiększa elastyczność i ukrwienie skóry, działa odprężająco, usuwa zmęczenie.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech, Stanisławie, Jubilacie, Janie oraz w: Mieszku.


Czas trwania: 15 min
Cena: 30-40 zł

Masaż klasyczny (kręgosłupa, kończyn)

Aquavibron

Masaż suchy wykonywany przez terapeutę aparatem z drgającą membraną, którą w drgania wprowadza woda przepływająca pod ciśnieniem. Zróżnicowane kształty membran pozwalają na wykonanie różnorodnych rodzajów masażu, kształt membrany decyduje także o sile bodźca terapeutycznego. Zabieg przywraca równowagę napięć mięśniowych, zwiększa elastyczność skóry i jej ukrwienie, poprawia trofikę tkanek, sprzyja regeneracji sił w okresie rekonwalescencji. Wibracje o dużej częstotliwości i małej amplitudzie działają tonizująco, natomiast o małej częstotliwości i dużej amplitudzie – pobudzająco.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech, Stanisławie, Jerzym, Janie, Jubilacie oraz w: Karolu.


Czas trwania: 10 min
Cena: 25 zł

Aquavibron

Masaż podwodny

Polega na masowaniu ciała przez terapeutę strumieniem wody siarczkowo-fluorkowej wydobywającej się pod ciśnieniem z węża zakończonego dyszą. Masaż zwiększa ukrwienie tkanek, usprawnia przepływ chłonki, zwiększa elastyczność mięśni, zmniejsza bóle stawowe i mięśniowe, poprawia ruchomość stawów, krążenie obwodowe oraz ogólne samopoczucie. Użycie wody mineralnej do zabiegu dodatkowo zwiększa jego walory terapeutyczne.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech, Stanisławie oraz w: Karolu.


Czas trwania: 15 min
Cena: 45 zł, cena weekend/święta: 50 zł*

Masaż podwodny

Masaż odchudzający całego ciała

Wykonywany jest w oparciu o całościowy masaż leczniczy, łącząc w sobie techniki masażu klasycznego i technik łącznotkanowych. Polecany szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud, przyczynia się również do ogólnego spadku wagi. Masaż odchudzający polega na intensywnym masowaniu, co umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu, działa ujędrniająco na ciało. Modelując sylwetkę, stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech.


Czas trwania: 50 min
Cena: 120 zł

Masaż odchudzający całego ciała

Masaż relaksacyjny całego ciała

Sprzyja regeneracji sił i likwiduje ujemne efekty stresu, nagromadzone pod wpływem codziennych przeżyć, przemęczenia i wyczerpania m.in. bezsenność, nerwobóle, bóle głowy, dolegliwości pleców, barków i nóg. Daje doskonały efekt w łagodzeniu stanów nerwicowych, depresji, wzmacnia chęć do życia, podnosi witalność. Masaż jest wymarzonym elementem prawdziwego wypoczynku.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech.


Czas trwania: 50 min
Cena: 120 zł

Masaż relaksacyjny całego ciała

Masaż uciskowy sekwencyjny - NOWOŚĆ

Zabieg ten polega na sekwencyjnym masażu uciskowym kończyn górnych lub dolnych, usprawniającym krążenie obwodowe, stymulującym drenaż żylny i limfatyczny, wpływającym na uelastycznienie i odżywienie tkanek. Szczególnie przydatny w leczeniu niewydolności żylnej i limfatycznej, obrzękach kończyn górnych po mastektomii, rehabilitacji po urazach i kontuzjach oraz w terapii defektów estetycznych skóry – np. cellulitu, otyłości.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Adamie.


Czas trwania: do 25 min
Cena: 15 zł

Masaż uciskowy sekwencyjny - NOWOŚĆ

Masaż BOA

Zabieg polega na sekwencyjnym masażu uciskowym kończyn górnych lub dolnych, usprawniającym krążenie obwodowe, stymulującym drenaż żylny i limfatyczny, wpływającym na uelastycznienie i odżywienie tkanek. Szczególnie przydatny w leczeniu niewydolności żylnej i limfatycznej, obrzękach kończyn górnych po mastektomii, rehabilitacji po urazach i kontuzjach oraz w terapii defektów estetycznych skóry – np. cellulitu, otyłości.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Karolu.


Czas trwania: 25 min
Cena: 15 zł

Masaż BOA

Fotel masujący

Przeznaczony do masażu mięśni grzbietu w pozycji siedzącej (źródłem energii jest generator drgań o napędzie elektrycznym).  Masaż powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia lokalne krążenie, łagodzi objawy zespołów bólowych kręgosłupa.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Ondraszku.


Czas trwania: 15 min
Cena: 5 zł

Fotel masujący

Hydromasaż

Zabieg odbywa się w nowoczesnych wannach z systemem dysz do masażu strumieniem wody, rozmieszczonych w strefie przykręgosłupowej, strefie barków, lędźwi i kończyn. Szczególnie polecany osobom cierpiącym na przewlekłe schorzenia narządu ruchu, schorzenia neurologiczne (uszkodzenia obwodowego i centralnego układu nerwowego), zaburzenia krążenia, zaburzenia metaboliczne, otyłość, hipercholesterolemię, zmęczenie, depresję.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Mieszku oraz Karolu.


Czas trwania: 15 min
Cena: 35 zł

Hydromasaż

Ujędrniający masaż wibracyjny

Suchy masaż wykonywany aparatem z membraną pobudzaną do drgań przez strumień wody pod ciśnieniem. Kształt membrany sprzyja wygładzaniu tkanki podskórnej, a zastosowanie do zabiegu olejów zimnotłoczonych wpływa dobroczynnie na stan skóry poprzez jej głębokie nawilżenie i ujędrnienie. Zabieg polecany szczególnie na problematyczne okolice brzucha, bioder i ud.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Karolu.


Czas trwania: 10 min
Cena: 25 zł

Ujędrniający masaż wibracyjny

Antycellulitowy masaż podwodny

Dzięki odpowiednim końcówkom masaż podwodny stosuje się także w celach kosmetycznych. Strumień wody pod ciśnieniem kierowany na okolice ciała zagrożone cellulitem służy skutecznemu rozbijaniu tkanki tłuszczowej.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Karolu.


Czas trwania: do 15 min
Cena: 50 zł

Antycellulitowy masaż podwodny

Antycellulitowy drenaż limfatyczny DEEP OSCILLATION

DEEP OSCILLATION (Głęboka Oscylacja)* to innowacyjna forma drenażu limfatycznego o udowodnionej skuteczności w ujędrnianiu tkanek, likwidowaniu cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz regeneracji po zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej, liposukcji czy zabiegach laserowych. Zabieg doskonale modeluje sylwetkę, redukuje obrzęki, relaksuje mięśnie, stymuluje produkcję kolagenu.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Willi Dąbrówka.


Czas trwania: 30 min
Cena: 30 zł

Antycellulitowy drenaż limfatyczny DEEP OSCILLATION

Antycellulitowy masaż bańką chińską

Masaż bańką pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. W wyniku przyśpieszenia przemiany materii dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej.
Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Mieszku.


Czas trwania: 30 min
Cena: 40 zł

Antycellulitowy masaż bańką chińską