UZDROWISKO LĄDEK-DŁUGOPOLE

Sucha kąpiel CO2 i...

Sucha kąpiel CO2

W uzdrowisku Długopole Zdrój stosowany jest unikatowy w skali Europy zabieg leczniczy: kąpiele gazowe w naturalnym dwutlenku węgla pozyskiwanym ze źródeł wody mineralnej.

 

Czas trwania: 20 min

Cena: 10 zł

Sucha kąpiel CO2

Inhalacje indywidualne (olejkowe, solankowe)

To zabiegi lecznicze polegające na wprowadzaniu do układu oddechowego drobnokroplistego aerozolu olejkowego lub solankowego. Inhalacje olejkowe nawilżają błony śluzowe, zmniejszają przekrwienie i nadmierną wrażliwość błon śluzowych, inhalacje solankowe zwiększają przekrwienie, ułatwiając odkrztuszanie wydzieliny zalegającej  w drzewie oskrzelowym. Inhalacje najczęściej stosowane są w przewlekłych stanach zapalnych dróg oddechowych.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Karolu

 

Czas trwania: 10 min

Cena: 10 zł

Inhalacje indywidualne (olejkowe, solankowe)

Tlenoterapia

Jest sposobem na zachowanie zdrowia, młodości i urody. Profilaktyczne stosowanie tlenu opóźnia proces starzenia się organizmu i pozwala na długo zachować sprawność fizyczną oraz umysłową.Tlenoterapia jest techniką, która w sposób zróżnicowany wpływa na organizm człowieka: poprawia ogólną kondycję, obniża poziom cholesterolu i kwasu moczowego we krwi, odmładza skórę, uodparnia na stresy, usuwa zmęczenie i bezsenność, poprawia samopoczucie i powoduje wzrost aktywności. Stosowana w przewlekłych chorobach serca i płuc zwiększa wydolność krążeniowo – oddechową.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Karolu

 

Czas trwania: 5 min

Cena: 6 zł

Tlenoterapia

Kuracja pitna

Lecznicza woda mineralna stosowana w Długopolu-Zdroju do kuracji pitnej pochodzi ze wspólnego ujęcia trzech długopolskich źródeł: „Renaty”, „Emilii” i „Kazimierza”, o wydajności 20 l/min. Są to wysoko zmineralizowane szczawy wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowo-sodowe, krzemowe i żelaziste z dużą zawartością dwutlenku węgla (ok. 2500 mg/l).

 

Cena: zabieg bezpłatny

Kuracja pitna