UZDROWISKO LĄDEK-DŁUGOPOLE

Zabiegi lecznicze

Kąpiele i Baseny

Kąpiel w pięknie odrestaurowanym basenie "Wojciech" z XVII wieku zbudowanym na wzór termy tureckiej, dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych.
Kąpiele odprężają i relaksują, poprawiają kondycję skóry, łagodzą przewlekłe dolegliwości bólowe stawów i kręgosłupa.

Kąpiele i Baseny

Borowina i Fango

Borowina to torf o doskonałych dla zdrowia właściwościach fizycznych i chemicznych. Zawiera celulozę, pektyny, woski, żywice, białka, garbniki, bituminy, kwasy huminowe, nawet estrogeny. Pod wpływem borowiny ustępują dolegliwości bólowe, poprawia się ruchomość stawów, zwiększa się elastyczność mięśni, podnosi się odporność skóry.

Borowina i Fango

Zabiegi radoczynne

Radon jest gazem promieniotwórczym, ale bez obaw! To, co w dużych ilościach może zaszkodzić, w małych jest wspaniałym lekarstwem. Woda tryskająca ze źródła „Jerzy” zawiera dokładnie tyle radonu, ile  trzeba, by wspomóc kurację wielu schorzeń i ogólnie poprawić samopoczucie. Balneoterapia radonem wyklucza kumulację pierwiastków promieniotwórczych – w przeciwieństwie do leczenia radem, który się w ustroju gromadzi.

Zabiegi radoczynne

Masaże

Masaż reguluje napięcie mięśniowe, poprawia ruchomość stawów po urazach, stanach zapalnych lub długotrwałym unieruchomieniu, sprzyja regeneracji sił w okresie rekonwalescencji. Daje doskonały efekt w łagodzeniu stanów nerwicowych, depresji, wzmacnia chęć do życia, podnosi witalność.

Masaże

Kriokomora i Gimnastyka

Kriokomora to ogólnoustrojowa, rewelacyjna metoda leczenia zimnem z zastosowaniem niskich temperatur sięgających od -110°C do -160°C.

Gimnastyka indywidualna, grupowa, fitness. Regularnie stosowane ćwiczenia zwiększają wydolność i sprawność układu oddechowego i krążenia.

Kriokomora i Gimnastyka

Fizykoterapia

Fizykoterapia to jedna z metod fizjoterapii wykorzystującą do leczenia bodźce fizykalne, takie jak: prąd elektryczny, ciepło i zimno, światło, ultradźwięki, pola magnetyczne.

Fizykoterapia

Innowacyjne Terapie

Innowacyjne terapie umożliwiające szybką i skuteczną rehabilitację z wykorzystaniem najnowszych technologii i metod usprawniania, jak biologiczna informacja zwrotna (biofeedback), opór elastyczny, głęboka oscylacja czy elektrostymulacja mięśni gładkich.

Innowacyjne Terapie

Sucha kąpiel CO2 i inne

W uzdrowisku Długopole Zdrój stosowany jest unikatowy w skali Europy zabieg leczniczy: kąpiele gazowe w naturalnym dwutlenku węgla pozyskiwanym ze źródeł wody mineralnej.  Polecamy także inhalacje, tlenoterapię i kurację pitną.

Sucha kąpiel CO2 i inne