UZDROWISKO LĄDEK-ZDRÓJ

Rewitalizacja Zdroju Wojciech III etap

  • normalna czcionka
  • większa czcionka
  • barwa dla niewidomych
Rewitalizacja Zdroju Wojciech III etap

Rewitalizacja Zdroju Wojciech III etap

 

Ruszyły prace przy Zakładzie Przyrodoleczniczym ZDRÓJ WOJCIECH w Lądku – Zdroju w zakresie remontu elewacji pod charakterystyczną dla obiektu kopułą.

 

W 2023 roku Spółka „Uzdrowisko Lądek – Długopole” S.A. pozyskała bowiem na ten cel środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w wysokości 194.000,00 złotych. Pozostałą kwotę: 105.000,00 zł. wyłoży ze środków własnych. Tym samym prace na zewnątrz obiektu zakończą się jeszcze jesienią tego roku.

 

Zakład Przyrodoleczniczy „ZDRÓJ WOJCIECH” w Lądku – Zdroju jest odosobnionym w skali kraju i Europy przykładem XIX-wiecznego, uzdrowiskowego budynku kąpielowego, w którym zachował się dawny układ kompozycyjny oraz najważniejsze elementy wyposażenia i dekoracji. Został wybudowany w 1680 roku bezpośrednio nad bijącym do dziś gorącym źródłem wody leczniczej. Przebudowany w neobarokowym stylu w 1880 roku po dziś dzień łączy niezwykłość architektury oraz szlachetne wykończenia wnętrz. Przepiękna bryła budynku, wzorowana na planach łaźni tureckiej, dostarcza w trakcie kąpieli niezapomnianych wrażeń estetycznych. Wojciech to najokazalszy lądecki Zakład Przyrodoleczniczy z przepięknym okrągłym basenem termalnym, marmurowymi wannami kąpielowymi oraz bazą noclegową i kawiarenką mieszczącą się na I piętrze budynku. W obiekcie znajduje się także ogólnodostępna Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie bezpłatnie zaczerpnąć można wody. Budynek jest wpisany do wykazu zabytków, usytuowany w centralnej części zdrojowej Lądka stanowi najpiękniejszą wizytówką tego najstarszego w Polsce uzdrowiska będąc jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli polskich uzdrowisk.

 

Zapraszamy codziennie, wcześniejsza rezerwacja zabiegów : informacja@uzdrowisko-ladek.pl , tel. 74 811 54 74

 

Rezerwacja pobytów i noclegów : od pon. do pt. w godzinach od 7:00 do 17:00 : rezerwacja@uzdrowisko-ladek.pl , tel. 74 814 64 37 lub on-line: https://uzdrowisko-ladek.pl/pakiety

 

 


← Wróć do Bloga