Czech-polish board

  • normalna czcionka
  • większa czcionka
  • barwa dla niewidomych

W I kwartale 2023 roku „Uzdrowisko Lądek – Długopole” S.A. przystąpiło do realizacji projektu pod nazwą: „Czech-Polish Board for Multiple Sclerosis Caregivers”. Wraz z Domov svateho Josefa, Spółka przygotowania do realizacji zadania rozpoczęła już w 2022 r. Dofinansowane przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (4V) szkolenia oraz wymiany fizjoterapeutów (zarówno po stronie polskiej w Lądku – Zdroju jak i u naszego czeskiego partnera, czyli w kompleksie Domu Świętego Józefa w Republice Czeskiej -Dvur Kralove nad Labem), realizowane były przez cały 2023 rok i kontynuowane w pierwszych miesiącach 2024 r. Projekt umożliwił wymienię dotychczas zdobytej wiedzy i doświadczeń w rehabilitacji osób z SMA.

 

Przypomnijmy, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (International Visegrad Fund), jako organizacja międzynarodowa, powstał na podstawie wspólnej decyzji premierów rządów Czech, Polski, Słowacji i Węgier w czerwcu 2000 roku i zaakceptowanego przez nich Statutu, który ma rangę umowy międzynarodowej. Fundusz ma swoją siedzibę w Bratysławie (Republika Słowacka).

 

Zadaniem Funduszu jest promowanie i zachęcanie do bliższej współpracy między państwami i społeczeństwami Grupy Wyszehradzkiej (GW, V4) poprzez dofinansowywanie wspólnych wyszehradzkich projektów między innymi: kulturalnych, naukowych i edukacyjnych, wymianę i współpracę transgraniczną oraz w dziedzinie promocji turystyki.

 

https://www.visegradfund.org

24klodzko.pl

Międzynarodowa współpraca w dziedzinie opieki nad pacjentem z SM w ramach projektu „Czech-Polish Board for Multiple Sclerosis Caregivers”dofinansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (4V)

ARTYKUŁ