Do sanatorium e-skierowanie

  • normalna czcionka
  • większa czcionka
  • barwa dla niewidomych

DO SANATORIUM TYLKO E-SKIEROWANIE


Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Spółka "Uzdrowisko Lądek - Długopole" S.A. przypominają, że już od 1 lipca 2023 roku skierowania do sanatoriów są wystawiane w formie elektronicznej.

 

Cała procedura wyglądała następująco : po zarejestrowaniu w systemie skierowanie będzie rozpatrywane przez lekarza – specjalistę w dziedzinie balneoklimatologii lub medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej, zatrudnionego w NFZ. Będzie on miał 30 dni na zakwalifikowanie pacjenta na leczenie lub odrzucenie jego skierowania z powodów medycznych, liczone od daty rejestracji skierowania w systemie. Jeśli je zatwierdzi, to przekaże do systemu informację o numerze skierowania, sposobie rozpatrzenia i przewidywanym okresie oczekiwania. W przypadku niekompletnego skierowania lekarz poprosi o jego uzupełnienie. Powiadomienie o przyznaniu miejsca i terminie turnusu przyszły kuracjusz otrzyma:

  • na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, a także
  • w formie dokumentu papierowego przesłanego pocztą.

W każdej chwili kuracjusz będzie miał dostęp do e-skierowania na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) oraz w aplikacji mojeIKP. W zależności od etapu procedowania e-skierowania, znajdą się tam również wszystkie niezbędne informacje. W przypadku pozytywnej decyzji będą to m.in.: orientacyjny czas oczekiwania, miejsce w kolejce oczekujących, termin i miejsce leczenia, a także nazwa uzdrowiska i jego adres. Będzie można tam znaleźć także historię poprzednich e-skierowań.

 

Wprowadzenie elektronicznych skierowań nie wyklucza sytuacji, w której lekarz użyje papierowej formy skierowania. Stanie się tak, na przykład : gdy lekarz wypisujący skierowanie nie ma dostępu do Internetu, a więc do systemu e-zdrowie.