UZDROWISKO LĄDEK-ZDRÓJ

Atrakcje

  • normalna czcionka
  • większa czcionka
  • barwa dla niewidomych

Arboretum

Absolutnie czarujący! Magiczny las. Obowiazkowy punkt na mapie Lądka Zdroju dla każdego miłośnika przyrody. Warto pobłądzić ścieżkami pośród roślin o najrozmaitszych kształtach, kolorach i fakturach, zachwycić się wysokimi drzewami (także niespotykanych w Polsce gatunków) lub przysiąść w jednym z urokliwych miejsc i kontempolować malownicze widoki, słuchając kojącego szmeru strumyka i śpiewu ptaków.

 

Arboretum

Turystyka piesza

Gęsta sieć dróg leśnych i ścieżek wokół Lądka Zdroju to od dawna doskonały teren spacerowy w najbliższe okolice kurortu, który sprzyja wypoczynkowi na łonie przyrody. Jego atrakcyjność krajoznawczą podnosi obecność na trasie licznych obiektów przyrodniczych i historycznych. Ciekawsze trasy przebiegają częściowo duktami leśnymi i grzbietami gór otaczających część staromiejską z Rynkiem i lądecki Zdrój. Dla chcących poznać uroki miasta i uzdrowiska zachęcamy do odwiedzenia lądeckiego rynku z zespołem mieszczańskich kamienic.

Turystyka piesza

Nordic Walking

Szanowni Państwo zapraszamy do wypożyczania kijków Nordic Walking. Nordic Walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20 XX wieku. W porównaniu do zwyczajnego marszu, angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron dlatego osoby uprawiające Nordic Walking w większym zakresie, choć mniej intensywnie, angażują mięśnie całego ciała.

Nordic Walking

Trasy rowerowe

Uzdrowisko, a także teren całej gminy Lądek Zdrój posiada wiele tras rowerowych o różnym stopniu trudności.Trasy rowerowe są bardzo ciekawe, niemalże w całości prowadzą drogami gruntowymi i ścieżkami, co oddziela je od ruchu samochodowego i zwielokrotnia przyjemność z jazdy na rowerach. Oznakowanie tras w terenie nasi kuracjusze oceniają na bardzo dobrym poziomie, strzałki umieszczone na słupkach różnią się kolorami i numerkami.
Na początek każdemu rowerzyście polecamy rekreacyjną trasę na Przełęcz Lądecką. Tam warto przekroczyć granicę i w czeskiej Travnie zjeść smaczny obiad. To tylko 13 km, w sam raz na rowerowy rozruch.

Trasy rowerowe

Ośrodek Narciarski Czarna Góra

Ośrodek Górski Czarna Góra to nowoczesny ośrodek narciarski powstały w 1996 roku. Od momentu założenia wiele się zmieniło, corocznie prowadzone są nowe inwestycje i na dzień dzisiejszy ośrodek należy uznać za ścisłą czołówkę polskich stacji narciarskich. Poprzez dobre zaplanowanie szerokich tras i terenów narciarskich, budowę odpowiedniego i wydajnego systemu wyciągów, a także rozwinięty system sztucznego zaśnieżania.

 

Ośrodek Narciarski Czarna Góra

Atrakcje regionu

Uzdrowisko Lądek-Zdrój położone jest w południowo-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej, u stóp malowniczych Gór Złotych, Gór Bialskich i Krowiarek, wzdłuż rzeki Białej Lądeckej.
Nasz region z bogatą tradycją historyczną i kulturową oferuje szereg atrakcji turystycznych, z których każdy z Państwa na pewno znajdzie coś dla siebie. Polecamy najciekawsze atrakcje, które warto zobaczyć.

Atrakcje regionu