UZDROWISKO LĄDEK-ZDRÓJ

Czech-Polish Board for Multiple Sclerosis Caregivers

  • normalna czcionka
  • większa czcionka
  • barwa dla niewidomych
Czech-Polish Board for Multiple Sclerosis Caregivers

Czech-Polish Board for Multiple Sclerosis Caregivers

Miło nam zakomunikować, że od I kwartału 2023 roku Spółka „Uzdrowisko Lądek – Długopole” S.A. przystąpiła do realizacji projektupod nazwą: „Czech-Polish Board for Multiple Sclerosis Caregivers”. Do zadania przygotowywaliśmy się już w 2022 roku wraz z Domov svateho Josefa, lecz z dofinansowanymi przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (4V) szkoleniami właśnie w tym roku ruszyliśmy. Wymiana grup fizjoterapeutów i rehabilitantów odbywa się zarówno po stronie polskiej w Lądku – Zdroju jak i u naszego czeskiego partnera, czyli w kompleksie Domu Świętego Józefa w Republice Czeskiej (Dvur Kralove nad Labem). W ramach projektu wymieniamy się wiedzą i doświadczeniami w rehabilitacji osób z SMA.


Przypomnijmy, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (International Visegrad Fund), jako organizacja międzynarodowa, powstał na podstawie wspólnej decyzji premierów rządów Czech, Polski, Słowacji i Węgier w czerwcu 2000 roku i zaakceptowanego przez nich Statutu, który ma rangę umowy międzynarodowej. Fundusz ma swoją siedzibę w Bratysławie (Republika Słowacka).


Zadaniem Funduszu jest promowanie i zachęcanie do bliższej współpracy między państwami i społeczeństwami Grupy Wyszehradzkiej (GW, V4) poprzez dofinansowywanie wspólnych wyszehradzkich projektów między innymi: kulturalnych, naukowych i edukacyjnych, wymianę i współpracę transgraniczną oraz w dziedzinie promocji turystyki.

https://www.visegradfund.org/ 

https://www.domovsvatehojosefa.cz/cesko-polska-platforma.

← Wróć do Bloga