UZDROWISKO LĄDEK-ZDRÓJ

Obiekty Lądek Zdrój

  • normalna czcionka
  • większa czcionka
  • barwa dla niewidomych

Zdrój Wojciech

„Zdrój Wojciech”, wybudowany w 1680 roku bezpośrednio nad bijącym do dziś gorącym źródłem wody leczniczej, przebudowany w obecnym, neobarokowym stylu w roku 1880, łączy w sobie niezwykłość architektury, wysmakowaną stylistykę oraz szlachetne wykończenia wnętrz. Przepiękna, oryginalna bryła budynku, wzorowana na planach łaźni tureckiej, dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych, a górująca nad uzdrowiskiem kopuła z daleka zachęca do skierowania tam kroków.

Zdrój Wojciech Zdrój Wojciech Zdrój Wojciech

Jubilat

To okazały 4 piętrowy budynek szpitala uzdrowiskowego z oddziałami sanatoryjnymi i rehabilitacyjnymi. Do dyspozycji Gości przygotowano 236 miejsc noclegowych. Pokoje posiadają dostęp do internetu wifi.


Jubilat Jubilat Jubilat

Józef

Zabytkowy, komfortowy i kameralny obiekt wybudowany w 1900 roku, obecnie pełni funkcję szpitala uzdrowiskowego. Józef to kameralny obiekt wybudowany w 1900 roku jako dom kuracyjny dla oficerów. Po kapitalnym remoncie wykonanym w 2000 roku do dyspozycji kuracjuszy przygotowano 43 miejsca noclegowe w gustownie urządzonych pokojach dwu- i trzyosobowych.

Józef Józef Józef

Adam

Obiekt wybudowany w 1900 roku jako „Nowy Wojskowy Zakład Kuracyjny” – do 1945 roku leczono tu weteranów kolejnych światowych wojen. Obecnie Zakład Przyrodoleczniczy „Adam” – to siedziba Dolnośląskiego Centrum Diagnostyki i Terapii Osteoporozy w Lądku-Zdroju. Obiekt tworzy z budynkami szpitalnymi „Stanisław” i „Józef” kompleks zabiegowo-hotelowy

Adam Adam Adam

Stanisław

Szpital rehabilitacyjny „Stanisław” w Lądku-Zdroju to zabytkowy budynek pochodzący z przełomu XIX i XX wieku, w którym obecnie utworzono oddziały szpitalne (oddział rehabilitacji neurologicznej i odział rehabilitacji ogólnoustrojowej) oraz oddział rehabilitacji uzdrowiskowej.
Jest to obiekt nowoczesny, zmodernizowany kompleksowo w 2014 roku oraz w pełni przystosowywany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Stanisław Stanisław

Jan

Atrakcyjny hotel uzdrowiskowy wybudowany w 1880 roku w pobliżu rzeki Białej Lądeckiej, początkowo pełnił rolę Zajazdu Cesarskiego, aktualnie oferuje sanatoryjne kuracje uzdrowiskowe.


 

 


Jan Jan