Stanisław
Szpital rehabilitacyjny „Stanisław” w Lądku-Zdroju to zabytkowy budynek pochodzący z przełomu XIX i XX wieku, w którym obecnie utworzono oddziały szpitalne (oddział rehabilitacji neurologicznej i odział rehabilitacji ogólnoustrojowej) oraz oddział rehabilitacji uzdrowiskowej.
Jest to obiekt nowoczesny, zmodernizowany kompleksowo w 2014 roku oraz w pełni przystosowywany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Kontakt
ul. Wolności 2a, 57-540 Lądek-Zdrój
74 814 62 27 wew. 259 – dyżurka
74 811 54 84 – kolejka oczekujących tel czynny w godzinach 8.00-10.00
74 814 64 37 – informacja i rezerwacja pobytów
Pokoje
Dla pacjentów z dysfunkcjami neurologicznymi, ortopedycznymi czy reumatologicznymi przygotowano 64 miejsca w pokojach wyposażonych w profesjonalne łóżka rehabilitacyjne i sprzęt przyłóżkowy do terapii i pielęgnacji oraz lodówki, telewizory i czajniki. Każdy z pokoi posiada przestronną łazienkę dostosowaną do pielęgnacji osób z ograniczoną sprawnością ruchową.
Rehabilitacja
W kompleksowej rehabilitacji wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt do gimnastyki indywidualnej, hydroterapii i fizykoterapii. Osoby o dużym stopniu niesprawności mają zagwarantowaną pomoc personelu przy czynnościach higienicznych i spożywaniu posiłków oraz indywidualną opiekę przy realizacji zleconego programu zabiegów.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (więcej).
Dostępne na miejscu
- całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska
- winda, wszystkie pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich
- zakład przyrodoleczniczy (zabiegi rehabilitacyjne: kąpiele siarczkowo – fluorkowe, masaże podwodne, hydromasaże, kąpiele perełkowe, półkąpiele wirowe, kąpiele wirowe kończyn, masaże klasyczne i wibracyjne, kompleksowa fizykoterapia) – wszystkie zabiegi wodne wykonywane są z użyciem leczniczej wody siarczkowo – fluorkowej
- sale gimnastyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt do prowadzenia gimnastyki indywidualnej i grupowej (m.in.: pionizator dynamiczny, urządzenia do treningu kończyn, rowerki, steppery , bieżnia)
- taras wypoczynkowy
- Internet bezprzewodowy
- parking niestrzeżony płatny, a dla osób posiadających stosowne uprawnienia – bezpłatny (ilość miejsc ograniczona)
- teren rekreacyjno – wypoczynkowy
-
zlokalizowane w „Adamie” – obiekty połączone łącznikiem:
- winda
- dwie jadalnie
- sala gimnastyczna z gimnastyką indywidualna i zbiorową
- basen termalny z gimnastyką
- fizykoterapia (prądy, laser, ultradźwięki, jonoforeza, magnetronik, terapuls, światłoterapia, krioterapia miejscowa, okłady z pasty borowinowej)
- Dolnośląskie Centrum Diagnostyki i Terapii Osteoporozy w Lądku – Zdroju (pracownia densytometrii, poradnia leczenia osteoporozy, poradnia rehabilitacyjna,Dział Planowania Zabiegów)
-
zlokalizowane w „Józefie” – obiekty połączone łącznikiem:
- winda
- sala konferencyjna (wielofunkcyjna, audiowizualna)
- recepcja Hostelu „Urszula”
Dostępne w pobliżu
- Zakład Przyrodoleczniczy, Pijalnia Uzdrowiskowa, Punkt Informacyjny w „Zdroju Wojciech” (basen termalny, hydroterapia, zakład borowinowy, przychodnia uzdrowiskowa, sprzedaż pobytów, zabiegów, pamiątek i kosmetyków) – 40m
- Kawiarnia "Zdrój Wojciech"- 40 m
- Zakład Przyrodoleczniczy „Jerzy” (basen radonowy, emanatorium, kąpiele radonowo-siarczkowe, pijalnia uzdrowiskowa) – 450m
- Szpital Uzdrowiskowy „Jubilat” (kriokomora, sala gimnastyczna z siłownią, inhalacje indywidualne, hydroterapia i fizykoterapia )- 250m
- Hostel „Urszula” – 50m
- Park 1000 – lecia i Park Jana Pawła II – obok budynku
- Kaplica Uzdrowienia Chorych – 250m
- apteki zdrojowe – od 100m
- przystanek autobusowy – 1150m
- restauracje i kawiarnie zdrojowe – od 40m
- sklepiki – od 30m