UZDROWISKO LĄDEK-ZDRÓJ

O Nas

  • normalna czcionka
  • większa czcionka
  • barwa dla niewidomych

UZDROWISKO LĄDEK-ZDRÓJ - PRZYLĄDEK ZDROWIA

Uzdrowisko Lądek-Zdrój położone jest w południowo-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej, u stóp malowniczych Gór Złotych, Gór Bialskich i Krowiarek, wzdłuż rzeki Białej Lądeckej. Ukształtowanie terenu oraz porośnięte zielenią stoki gór powodują, że łagodny klimat Lądka zaliczyć można do tzw. strefy klimatycznej „górskiej dolnej”, najwyżej ocenianej pod względem wartości klimatoterapeutycznych.

Klimat Lądka-Zdroju ma działanie tonizujące na układ nerwowy, a także umożliwia wyciszenie i relaks. Naturalne bogactwo leczniczych źródeł oraz ukształtowanie terenu i dogodne warunki klimatyczne czynią to miejsce wspaniałym celem ucieczki od cywilizacyjnych trudów.

KIEDYŚ I DZIŚ

Pierwsze wzmianki o cuda czyniącej „ciepłej” wodzie przekazywane były od wieków w formach legend i opowieści a zapiski o istniejących urządzeniach kąpielowych pochodzą już z 1241 roku, co czyni Ladek-Zdrój najstarszym uzdrowiskiem w Polsce i jednym z pierwszych w Europie. To w Lądku-Zdroju po raz pierwszy dokonano analizy wód leczniczych, a wykonał ją w 1498 roku Konrad z Bergu. Kurowali się tu królowie pruscy Fryderyk II Wielki i Fryderyk Wilhelm III, car Aleksander Wielki, IV prezydent Stanów Zjednoczonych, John Quincy Adams, książęta, hrabiowie, „a i prości ludzie chodzili do kałuży zawierającej siarkę”…  I tak od wieków „wielu tam chodziło, kąpało niezdrowe swe członki i uleczonymi powracało do domu”…

KIEDYŚ I DZIŚ KIEDYŚ I DZIŚ

DOBROCZYNNE DZIAŁANIE

W Lądku-Zdroju zlokalizowanych jest 6 naturalnych źródeł wód leczniczych oraz jeden głęboki odwiert wody termalnej: wody termalne ułatwiają wykonywanie ćwiczeń, poprawiają zakres ruchu stawów, związki siarki regenerują chrząstki stawowe, działają przeciwzapalnie, odtruwająco i oczyszczająco oraz miejscowo na skórę: przeciwświądowo i złuszczająco, fluor „zatrzymuje” wapń w naszych kościach i stymuluje uwapnianie tkanki kostnej, radon przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych, łagodzi objawy zapaleń stawów, przyspiesza zrost kości, regeneruje uszkodzone włókna nerwowe, reguluje gospodarkę hormonalną i metabolizm.

DOBROCZYNNE DZIAŁANIE DOBROCZYNNE DZIAŁANIE

NAJWIĘKSZE UZDROWISKO KĄPIELOWE

Lądek Zdrój – to jedyne uzdrowisko w Polsce wykorzystujące w procesie leczenia termalne wody radoczynne siarczkowo – fluorkowe!
Lądek-Zdrój to największe uzdrowisko kąpielowe – udostępniamy trzy baseny termalne, ponad sto stanowisk do hydroterapii i dwadzieścia pięć zabytkowych marmurowych wanien do kąpieli leczniczych.

HYDROTERAPIA

Wszystkie zabiegi hydroterapeutyczne w Lądku-Zdroju (kąpiele w wannach i basenach, kąpiele perełkowe, masaże podwodne, wirowe i natryski) wykonywane są z wykorzystaniem tutejszej wody termalnej! Źródła lądeckie są bardzo wydajne – trzy baseny termalne codziennie są  napełniane wodami leczniczymi, a dzięki lokalizacji bezpośrednio na źródłach lub połączeniu obiektów systemem rurociągów z naturalnych zabiegów kąpielowych pacjenci korzystają w Zdroju Wojciech, Jerzym, Adamie, Stanisławie i Jubilacie. W Lądku kąpieli można zażywać w bardzo nowoczesnych wannach z systemem dysz do hydromasażu czy koloroterapii, można też „delektować” się kąpielami perełkowymi w przepięknych historycznych marmurowych wannach Zdroju Wojciech.

HYDROTERAPIA HYDROTERAPIA