Lądek-Zdrój i Długopole-Zdrój
Wielowiekowa tradycja prowadzenia kuracji uzdrowiskowych w Lądku-Zdroju i w Długopolu-Zdroju uzasadniona jest występowaniem w tych kurortach wyjątkowych złóż wód i gazów leczniczych o potwierdzonych właściwościach terapeutycznych: unikatowych termalnych radoczynnych wód siarczkowo – fluorkowych i radonu w Lądku oraz żelazistych szczaw wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowych i naturalnego dwutlenku węgla w Długopolu.
Oba uzdrowiska dysponują szerokim wachlarzem zabiegów balneologicznych i rehabilitacyjnych – oferują po kilkadziesiąt rodzajów zabiegów, a ich ranga na rynku usług uzdrowiskowych została ugruntowana nie tylko wielowiekową tradycją, ale również pozytywnymi wynikami badań, prowadzonych przez liczne akademickie ośrodki naukowe.
Uzdrowisko Lądek Zdrój
Zasoby wód termalnych bijących w Lądku-Zdroju wykorzystywane są już od XIII wieku. Tak długa historia kuracji uzdrowiskowych upoważnia Lądek-Zdrój do określenia miasta jako najstarszego uzdrowiska w Polsce. Liczne lądeckie źródła termalnych wód siarczkowych i radoczynnych, potrafią usprawnić chore stawy, ukoić zmęczone ciało, a także dostarczyć organizmowi energii i sił witalnych. Witamy w Lądku-Zdroju!
Uzdrowisko Długopole-Zdrój
Długopole-Zdrój to niewielkie, położone z dala od miejskiego zgiełku, urocze sudeckie uzdrowisko. Ten najmniejszy spośród kurortów Ziemi Kłodzkiej słynie ze skutecznych terapii uzdrowiskowych schorzeń narządu ruchu, chorób wątroby i przewodu pokarmowego, cukrzycy i chorób naczyniowych. Warto, w zaciszu malowniczej długopolskiej doliny, zakosztować kąpieli w wodach mineralnych i wyjątkowych kąpieli gazowych w naturalnym dwutlenku węgla. Witamy w Długopolu-Zdroju!